Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podsumowanie trzech dni świąt i weekendu

Poniedziałek, 4 listopada 2013, 8:03
Autor: red.
Dolny Śląsk: Podsumowanie trzech dni świąt i weekendu
Fot. KWP Wrocław
Za nami już trzy dni, podczas których odwiedzamy groby swoich bliskich. Ponieważ tegoroczny Dzień Wszystkich Świętych zbiegł się z weekendem, była to też okazja do spotkania się z rodziną. Choć od czwartku do soboty na drogach odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, to jednak niektórzy kierowcy nie dostosowali swojej jazdy do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa.

W ciągu trzech minionych dni, w ramach prowadzonej akcji „ZNICZ 2013” policjanci zatrzymali łącznie 78 nietrzeźwych kierujących.

2 listopada 2013 r. na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano 8 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 12 zostało rannych. Policjanci prowadząc działania na trasach naszego regionu ujawnili i zatrzymali 33 nietrzeźwych kierujących. Nie wszyscy kierujący zareagowali na wczorajszą zmiana pogody. Do kilku zdarzeń doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze – śliska nawierzchnia i miejscami porywisty wiatr. Kierujący nie opanowali swoich pojazdów zjeżdżając z drogi. Jeden z takich wypadków, w powiecie kłodzkim skończył się tragicznie.

Podczas trzech dni – od 31 października do 2 listopada 2013 r. na Dolnym Śląsku odnotowano łącznie 18 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 25 odniosło obrażenia. W ciągu minionego okresu policjanci zatrzymali 78 pijanych kierujących. Choć w roku bieżącym odnotowano mniej wypadków i mniej osób rannych, to więcej wypadków skończyło się tragicznie. Do śmiertelnych wypadków doszło w czwartek i w sobotę - w powiecie jaworskim, gdzie na skutek nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, zginął starszy mężczyzna kierujący samochodem, w powiecie lwóweckim, gdzie doszło do potrącenia pieszego, przechodzącego przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, a także w powiecie kłodzkim, gdzie kierująca samochodem zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.

W analogicznym okresie trzech dni 2012 r. na terenie województwa odnotowano 27 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 31 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 82 nietrzeźwych kierujących.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group