Czytających: 1806

Strzegom: Podsumowanie Turnieju Miast i Gmin

Niedziela, 12 lipca 2015, 15:26
W dniach 26 maja – 1 czerwca odbyła się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2015 – największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Gmina Strzegom podsumowała swoje uczestnictwo w tym przedsięwzięciu, a był to trzeci rok z rzędu, w którym Strzegom uczestniczył w rywalizacji.

W klasyfikacji generalnej - w grupie gmin od 15 do 40 tys. mieszkańców – Strzegom zajął 31. miejsce wśród 103 startujących w całej Polsce (160 pkt.). Zwyciężyła Limanowa (248 pkt.), przed Dąbrową Tarnowską (244 pkt.) i Długołęką (239 pkt.).

Przed rokiem - w tej samej grupie gmin - Strzegom uplasował się na 33. pozycji (w gronie 94 gmin), gromadząc 112 pkt.