Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Podwójny sukces Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu we wrocławskiej „Szlifierni diamentów”

Czwartek, 15 marca 2012, 8:05
Aktualizacja: 11:01
Autor: red
Strzegom: Podwójny sukces Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu we wrocławskiej „Szlifierni diamentów”
Fot. użyczone
Klaudia Grabiec, uczennica klasy I b oraz Roksana Dzieniszewska z kl. II b Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, są uczennicami zakwalifikowanymi do programu Fundacji Edukacji Międzynarodowej „Szlifowanie diamentów”.

Jest to projekt realizowany dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym celem jest wypracowanie innowacyjnych programów wspierania uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych. Klaudia i Roksana znalazły się w grupie uczniów Dolnego Śląska rozwijających swe uzdolnienia w zakresie siedmiu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Projekt zaplanowany na lata 2011-2013 składa się z sześciu tygodniowych sesji prowadzonych przez wykładowców wrocławskich uczelni. Gimnazjalistki otrzymały wspaniałą szansę rozwijania swoich zdolności – Klaudia z geografii, Roksana z biologii - w niestandardowej formie w grupie zainteresowania przedmiotem rówieśników.

Największe zainteresowanie wzbudziły we mnie wykłady na temat hinduizmu, buddyzmu, islamu oraz wyprawy do Nepalu. Dowiedziałam się wielu ciekawych i niesamowitych rzeczy dotyczących tamtejszej ludności, kultury czy religii – wspomina Klaudia. Jestem bardzo zadowolona w uczestnictwa w projekcie. Poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, a nawet zaprzyjaźniła się z wieloma z nich. Już nie mogę doczekać się następnego wyjazdu, który odbędzie się w Karpaczu”.

Odbywające się w ramach projektu wykłady, zajęcia i konsultacje uczennic z tutorami, praca na platformie edukacyjnej oraz udział w imprezach kulturalnych poszerzą znacznie ich wiedzę oraz zwiększają motywację uczennic do kontynuacji kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych.

„<> jako forma zażegnania konfliktów u naczelnych – podłoże ewolucyjne” to wykład, który zrobił na mnie największe wrażenie. Tematy, jakie poruszane były na zajęciach to m.in. ewolucja człowieka. W czasie zajęć oprócz części teoretycznej było sporo zajęć praktycznych. Wszyscy uczestnicy mieli możność „zbadać” ludzkie kości. Dzięki zajęciom mogliśmy dowiedzieć się, jak określa się wiek i płeć człowieka na podstawie jego czaszki. Atmosfera w czasie zajęć oraz wśród uczestników była bardzo przyjazna i sympatyczna. Każdy z nas wypełniał powierzone mu zadanie solidnie” – wspomina Roksana.

Projektem objęci są również rodzice uczennic oraz ich nauczyciel – geografii, pani Beata Ślipko oraz biologii, pani Ewa Dobies - dla których, równolegle z zajęciami Klaudii i Roksany, odbywają się warsztaty o tematyce związanej z identyfikowaniem uzdolnień, rozwojem poznawczym i emocjonalno-społecznym młodzieży, a także wspieraniem uczniów zdolnych w nauce i rozwoju osobistym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group