Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Podwórko przebudowane

Wtorek, 26 maja 2020, 15:09
Autor: red
Strzegom: Podwórko przebudowane
Fot. UM Strzegom
Przebudowa jednego z największych podwórek w Strzegomiu – zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Świdnicką, Boh. Getta, Krótką, Rynkiem i Ogrodową – została ukończona. Wspólnoty mieszkaniowe kończą jeszcze budowę boksów na śmieci.

Podwórko to - obejmujące swoim zasięgiem wielu mieszkańców, w tym dzieci - było jednym z wielu, które nie remontowano od lat. Brak było tam wydzielonych miejsc parkingowych dla samochodów, chodników dla mieszkańców, ławek, lamp, koszy na śmieci i ładnej zieleni. Ogólnie panował chaos i nieporządek. Teraz wszystko zmieniło się na lepsze! Zostało stworzone przyjazne otoczenie, które sprawi, że mieszkańcy z chęcią będą spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie będzie czysto i bezpiecznie.

Modernizacja tego podwórka jest kontynuacją wyremontowanych już wcześniej przyległych ulic oraz parku "Strzegomskie Planty", a także rewitalizacji terenów wzdłuż Strzegomki i parku przy ul. Kasztelańskiej.

Apelujemy do mieszkańców tego dużego podwórka, by szanowali przestrzeń publiczną i zwracali uwagę na potencjalne akty wandalizmu w tym miejscu. Prosimy o zgłaszanie tego typu zdarzeń na policję z podaniem daty i godziny.

Koszt ostatniego etapu przebudowy podwórka wyniósł ok. 595 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group