Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Podwórko zmodernizowane

Poniedziałek, 19 września 2022, 7:24
Autor: red
Strzegom: Podwórko zmodernizowane
Fot. UM Strzegom
Po wielu miesiącach prac remontowych zakończyła się długo oczekiwana rewitalizacja dużego podwórka w samym centrum Strzegomiu. Chodzi o teren pomiędzy ul. Kościelną, ul. Dąbrowskiego i ul. Szkolną. Efekt – trzeba przyznać – jest zadowalający.

Przypomnijmy, że w zakres prac wchodziły: remont i wymiana nawierzchni drogi dojazdowej, odwodnienie terenu, budowa oświetlenia ulicznego, wykonanie chodników, dojść do śmietników, rozbiórka trzech istniejących budynków (komórek) oraz fragmentu muru, a także wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych i bylin.

- Jesteśmy już po wszelkich odbiorach technicznych. Wszystkie uchybienia i usterki, które jeszcze miały miejsce, zostały naprawione. Do założenia pozostał nam jeszcze monitoring, który będzie zamontowany w ciągu najbliższych dni - informuje Wioleta Wnęk-Soczyńska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. - O ile problem z podrzucaniem odpadów wielkogabarytowych pochodzących prawdopodobnie z remontów mieszkań się skończył, to mamy sygnały od mieszkańców, że niektóre dzieci dewastują nowo wyremontowane podwórko.

Zwracamy się z apelem do rodziców o pilnowanie swoich pociech, by nie niszczyły tego miejsca - dodaje naczelnik.

Co ważne, przy okazji tego remontu wymieniono nawierzchnię drogi dojazdowej do parkingu, którego administratorem jest spółka ZUK. Zamiast uciążliwego szutru pojawiła się nawierzchnia z kostki granitowej, która nie będzie już nastręczać problemów kierowcom korzystającym z parkingu.

Zadaniem projektu była poprawa funkcjonowania układu komunikacyjnego oraz podniesienie estetyki i bezpieczeństwa terenu w centrum miasta. Inwestycja w sumie pochłonęła ponad 1 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group