Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podwórkowe imprezy

Czwartek, 9 maja 2013, 15:47
Aktualizacja: 15:48
Autor: red.
Świdnica: Podwórkowe imprezy
Fot. użyczone
Straż Miejska w Świdnicy coraz częściej odnotowuje zgłoszenia dotyczące zakłócania spokoju mieszkańców w różnych częściach miasta.

Wiosenne ciepło sprzyja gromadzeniu się w okolicach bram i podwórzy osób, które spożywają alkohol oraz toczą dyskusje do późnych godzin nocnych. Zapominają one jednak o tym, że swoim zachowaniem utrudniają odpoczynek innym osobom zamieszkałym w bloku. W takich przypadkach mieszkańcy często sami próbują poradzić sobie z tym poprzez stosowne poinformowanie uczestników zabawy o występującym problemie.

Jeżeli już zamierzamy zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowanie osób w naszym otoczeniu dobrą praktyką jest działanie przy wsparciu sąsiada lub kogoś innego, kto również jak my nie aprobuje zachowań zakłócających spokój. Taka ostrożność daje lepszą asekurację. Celowa interwencja eskaluje bowiem interakcje emocjonalne. Mając asystę reagować trzeba odpowiednio. Najlepiej wyzbyć się emocji i skoncentrować na samym problemie. Nie można własnym działaniem prowadzić do wywoływania agresji. Zwrócenie uwagi ma jedynie sygnalizować niewłaściwy stan i występujący dyskomfort mieszkańców. Kulturalne zwrócenie uwagi spotyka się często ze zrozumieniem i zaprzestaniem niepożądanych zachowań.

Najlepszym jednak sposobem – do czego namawiamy – jest zgłoszenie takiej interwencji do Straży Miejskiej lub Policji. Strażnicy podejmą skuteczne działanie, a zwrócenie uwagi przez umundurowany patrol skutkuje zazwyczaj właściwą postawą osób zakłócających spokój. Reakcja strażników nie musi się wiązać z automatycznym karaniem sprawców mandatami. Czasami wystarczy zwrócenie uwagi, bowiem często osoby zakłócające ciszę nawet nie zdają sobie z tego sprawy, że ich zachowanie może komuś przeszkadzać. Tak też właściwa reakcja sprawców może prowadzić do sytuacji, że patrol Straży Miejskiej czy Policji zakończy interwencję pouczając jedynie o sposobie właściwego zachowania.

(Marek Fiłonowicz Straż Miejska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group