Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podział na grupy

Piątek, 28 lutego 2020, 18:41
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 11:43
Autor: red
Świdnica: Podział na grupy
Fot. Polonia/Stal Świdnica
W czwartkowe popołudnie w sali konferencyjnej świdnickiego lodowiska przeprowadzona została oficjalna ceremonia losowania grup turniejowych II Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza. Podobnie jak przed rokiem na starcie imprezy organizowanej przez Miejski Klub Sportowy Polonia–Stal Świdnica zobaczymy 12 zespołów z Polski i Czech.

Turniejowa lista jest mocna, a o zwycięstwo powalczy jedna drużyna czeska (TJ Cerveny Kostelec) i jedenaście zespołów z Polski z aż pięciu województw. Województwo wielkopolskie reprezentować będzie uznana marka w kraju – Akademia Piłkarska Reissa Poznań, która jednocześnie bronić będzie tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Województwo śląskie to dwie ekipy MKS-u Żory, reprezentantem województwa opolskiego będzie Polonia Nysa, a mazowieckiego – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego z Warszawy. Na koniec lista klubów z Dolnego Śląska: Karkonosze Jelenia Góra, Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec, Łużyce Lubań, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Akademia Piłkarska Dzierżoniów i gospodarze imprezy – Polonia-Stal Świdnica. Gra toczyć się będzie o wysoką stawkę – dla najlepszych klubów przygotowano bony pieniężne na zakup sprzętu sportowego w firmie JAKO, są to odpowiednio kwoty: 1200, 800, 500 i 300 złotych. Oprócz tego wyróżnieni zostaną: najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik, król strzelców, a także najlepsi piłkarze swoich drużyn.

Drużyny przydzielono do dwóch grup po sześć zespołów. W grupach zmagania toczyć się będą systemem “każdy z każdym”, a każda z ekip rozegra po pięć spotkań w wymiarze czasowym 25 minut każde. Pierwsze trzy zespoły z każdej z grup awansują do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 4-6 utworzą Ligę Europy. Rezultaty pomiędzy zainteresowanymi drużynami z pierwszego etapu zostaną przepisana, a każda z ekip rozegra kolejne trzy pojedynki – czas meczu 28 minut. Łącznie każda z drużyn rozegra aż osiem meczów spędzając na boisku sporo ponad 200 minut!

Turniej rozegrany zostanie na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozpocznie się w piątkowe (6 marca) popołudnie, a zakończy w niedzielę, 8 marca około 16.30. Ceremonię zamknięcia II Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza przewidziano w okolicy głównej płyty świdnickiego OSiR-u. Organizatorem turnieju jest Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica.


Podział na grupy

Grupa A:
– Akademia Piłkarska Reissa Poznań
– MKS Żory I
– Karkonosze Jelenia Góra
– Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
– Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec
– TJ Cerveny Kostelec

Grupa B:
– Polonia Nysa
– Polonia-Stal Świdnica
– Akademia Piłkarska Dzierżoniów
– Łużyce Lubań
– Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa
– MKS Żory II

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz drugi i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group