Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1340
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrowice Świdnickie: Podziękowali za plony

Poniedziałek, 28 sierpnia 2023, 13:26
Autor: red
Piotrowice Świdnickie: Podziękowali za plony
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wspaniałe stoiska przygotowane przez sołectwa, które tradycyjnie zachwyciły kreatywnością, pomysłowe dekoracje, mnóstwo pysznego jedzenia i dobrej zabawy – za nami dożynki gminne, które w tym roku odbywały się na boisku w Piotrowicach Świdnickich.

Dożynki odbyły się w sobotę, 26 sierpnia. Impreza rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej dziękczynnej za zebrane plony. Starosta dożynek i starościna – Katarzyna i Radosław Mentel na ręce burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza, jego zastępczyni Justyny Chrebeli oraz przewodniczącego rady miejskiej Artura Nazimka przekazali symboliczny bochen chleba, upieczony z mąki z tegorocznego zboża.

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczno-rozrywkowy. Na scenie pojawił się zespół „Jaworzynianie”. Taneczny show zaprezentowały tancerki z zespołu „Fart” z Jaworzyny Śląskiej. Organizatorzy zaprosili także na muzyczny show z największymi polskimi przebojami „Autostopem z Malowaną lalą” oraz biesiadę z Bacą Pietrkiem.

W trakcie dożynek dokonano także oceny stoisk oraz wystawionych na nich potraw i przedmiotów. Za potrawy i oferowane produkty wyróżniono sołectwa: Milikowice, Nowice, Piotrowice Świdnickie, Pasieczna, Pastuchów, Bagieniec, Bolesławice, Czechy. Najładniejsze stoisko dożynkowe, według komisji oceniającej, przygotowało sołectwo Pastuchów, przed Bolesławicami (II miejsce) i Nowicami (III miejsce). Nagrody przedstawicielom sołectw wręczali minister Michał Dworczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela, przewodniczący rady miejskiej Artur Nazimek, prezes wałbrzyskiego hospicjum Renata Wierzbicka, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Pastuchowie. Wszystkie nagrodzone sołectwa otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez gminę Jaworzyna Śląska oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

Podczas dożynek pożegnano dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej Sylwestra Bartczaka, który odchodzi ze stanowiska i podejmuje inne wyzwania zawodowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group