Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Podziękowania za misję i służbę społeczności wiejskiej

Poniedziałek, 30 marca 2015, 7:47
Aktualizacja: 11:48
Autor: red.
Strzegom: Podziękowania za misję i służbę społeczności wiejskiej
Fot. UM Strzegom
Dzień Sołtysa w gminie Strzegom był obchodzony w bieżącym roku 28 marca, tuż po zakończonych w 23 sołectwach wyborach na sołtysa. Spotkanie z liderami społeczności wiejskiej odbyło się – zgodnie z tradycją – w kolejnej oddanej po remoncie świetlicy wiejskiej – w Rusku.

Święto Sołtysa, zaprojektowane przez władze gminy w podziękowaniu za misję i służbę społeczności wiejskiej, swoją obecnością zaszczycili: Wiesław Kilian, Senator RP oraz posłanki na Sejm RP: Monika Wielichowska, Agnieszka Kołacz - Leszczyńska, Teresa Świło oraz asystentka Roberta Jagły, posła na Sejm RP.

Gości zebranych powitał gospodarz gminy Zbigniew Suchyta. W toku wypowiedzi zrekapitulował działania na terenach wiejskich, podziękował za współdziałanie i podkreślił wiodącą rolę sołtysów jako liderów społeczności wiejskiej.- Potrafiliśmy ze sobą pracować i rozmawiać, dzięki temu nasze wsie rozkwitły i wypiękniały – powiedział. Burmistrz wyraził uznanie za wielkie zaangażowanie sołectw w dożynkach, jarmarkach i festynach wiejskich, dzięki czemu rozwijała się nasza sztuka ludowa i rękodzieło. Wiele działań przekraczało granice gminy i promowało ją na zewnątrz. Burmistrz złożył gratulacje dla Jaroszowa, który na tegorocznych prezentacjach Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu reprezentował gminę Strzegom i zdobył I miejsce w konkursie na pisankę. W imieniu zaproszonych gości – posłanek i senatora - głos zabrała Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, która złożyła życzenia i gratulacje sołtysom za sukcesy w wyborach. Podkreśliła także wagę wielkiego kredytu zaufania, którym nowo wybrani sołtysi zostali obdarzeni przez wyborców. Wielkie zaangażowanie i pracę naszych sołtysów wysoko oceniła, wielokrotnie przebywająca w gminie Strzegom, Monika Wielichowska, która wraz z życzeniami przekazała na ręce sołtysów list gratulacyjny. Za wszelkie życzenia i obecność tak znakomitych gości na uroczystości podziękował Andrzej Szczepanik, sołtys Tomkowic i radny Rady Miejskiej. –Podnosicie Państwo rangę naszych działań. A my udowodniliśmy, że potrafimy wspólnie pracować dla naszych wsi i budować naszą tożsamość – zaznaczył. Spotkanie uświetnił występ zespołu „Kostrzanie” oraz spektakl Młodzieżowej Rady Miejskiej zrealizowany na motywach scenariusza filmu „ Sami swoi”, a nawiązujący tematyką do 70. rocznicy przesiedlenia osadników ze wschodu na Ziemie Zachodnie. W dobry nastrój wprowadziła gości kapela „Kostrzan”.

W stronę sołtysów popłynęły życzenia powodzenia i wytrwałości w podejmowanych działaniach dla dobra wsi i jej mieszkańców, uznania społecznego, a przede wszystkim dużo zdrowia, radości i pomyślności w życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Wyrazy podziękowania złożono na ręce burmistrza za wiele inwestycji i działań podnoszących jakość życia na wsi.

Pod koniec uroczystości władze miejskie podziękowały Stefanowi Dudykowi, ustępującemu sołtysowi Goczałkowa za nieustępliwość i skuteczność w działaniu, za charyzmatyczne podejście do wykonywanych zadań, które z pasją i oddaniem pełnił przez trzy kadencje. Dzięki jego zaradności wykonano wiele inwestycji na wsi m.in.: budowa sali gimnastycznej, remont świetlicy, budowa kanalizacji i przyłączy. Ale to nie koniec aktywności Pana Stefana, bowiem władze gminy liczą na dalsze, wspólne działania w celu utrzymania w należytym stanie podjętych inwestycji. – Będziemy dalej razem współpracować. Z Pana bogatego doświadczenia samorządowego będą czerpać inni – stwierdził burmistrz.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group