Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podziękowania za uratowanie życia

Piątek, 21 grudnia 2018, 13:35
Autor: red
Świdnica: Podziękowania za uratowanie życia
Fot. KPP Świdnica
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, dwóch funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego spotkało się z żoną 39–letniego mężczyzny, któremu 12 grudnia w wyniku skutecznie przeprowadzonej interwencji sierż. szt. Łukasz Piech oraz st. sierż. Daniel Domaradzki uratowali życie. Policjanci usłyszeli serdeczne podziękowania od kobiety za pomoc i uratowanie życia jej męża.

Policjanci niejednokrotnie udzielają pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Tak właśnie zachowali się funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy sierż. szt. Łukasz Piech oraz st. sierż. Daniel Domaradzki.

Jak ustalili policjanci KPP Dzierżoniów, którzy prowadzą czynności w sprawie wypadku, gdzie, 34-latek kierujący samochodem marki Audi podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym pojazdem Kia Sportage. Uderzony samochód wypadł z jezdni i zatrzymał się na drzewie.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W miejscowości Nowizna tj. na trasie Dzierżoniów-Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Kia Sportage, który wypadł z jezdni i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Z pojazdu wydobywał się dym, a w płonącym pojeździe uwięziony był jego kierowca. Policjanci pomimo realnego zagrożenia pożarem niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do wydobycia zakleszczonego mężczyzny. Policjanci wyciągnęli kierowcę na zewnątrz i dogasili pożar. Funkcjonariusze przekazali 39-latka załodze pogotowia, który z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

Wczoraj żona 39-letniego kierującego Kia Sportage pojawiła się w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy i spotkała z funkcjonariuszami, którym zawdzięcza życie swojego męża. Kobieta podziękowała policjantom za ich szybką, a przede wszystkim skuteczną reakcję.

W spotkaniu uczestniczył ponadto Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch oraz kierownik Ogniwa Interwencyjno Patrolowego– asp. szt. Ryszard Dyko, którzy także podkreślali godną naśladowania postawę policjantów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group