Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podzieleni na grupy?

Niedziela, 22 marca 2020, 15:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 marca 2020, 15:14
Autor: red
REGION: Podzieleni na grupy?
Fot. red
Na razie obowiązuje zasada ustalona przez zarząd PZPN: na koniec sezonu będzie się liczyć kolejność po ostatniej pełnej rozegranej kolejce.

- Na Dolnym Śląsku mamy autorski plan, który być może wdrożymy na swoim terenie, ale da się go pewnie wykorzystać również gdzie indziej. Rozważamy podzielenie tabel na dwie grupy i już tylko w ich obrębie będzie się toczyć rywalizacja, uwzględniająca obecny dorobek punktowy. Jeśli dany zespół grał z kimś u siebie, to teraz zagra na wyjeździe, pod warunkiem, że będzie miał tego przeciwnika w swojej grupie. Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale mówimy o choćby namiastce rywalizacji na boisku - tłumaczy kierujący Dolnośląskim ZPN Andrzej Padewski, który zarazem jest wiceprezesem PZPN. Zaznacza, że trudno oczekiwać, by amatorskie drużyny w ramach nadrabiania zaległości terminarzowych nagle grały co trzy dni.
- Jeśli można by wrócić na boiska w połowie maja, to do końca czerwca udałoby się zakończyć ligę w systemie z dwiema grupami grając tylko w weekendy. Oczywiście kluby musiałyby mieć informację o takim sposobie rywalizacji przynajmniej dwa tygodnie wcześniej, by wznowić treningi i przygotować się logistycznie - przypomina Padewski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group