Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podzielili się sobą – akcja krwiodawstwa w III LO

Poniedziałek, 15 listopada 2010, 15:24
Aktualizacja: 18:37
Autor: KO
Świdnica: Podzielili się sobą – akcja krwiodawstwa w III LO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To była akcja specjalnie dla Karola Szozdy, osiemnastolatka ze Świebodzic cierpiącego na ostrą białaczkę, ale inni chorzy też z pewnością skorzystają. Dziś wałbrzyskie centrum krwiodawstwa pobierało życiodajny płyn od świdnickich licealistów.

Zgłosiło się prawie sześćdziesięciu chętnych, ale krew oddało 25 osób. – Nie można było oddać krwi nawet przy lekkim przeziębieniu – tłumaczy Jakub Szmańda, wiceprzewodniczący samorządu szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym. A że jesień w pełni, zakatarzonych uczniów trochę było…

Wielu młodych ludzi krew oddawało po raz pierwszy. – Trochę się boją – mówi o swoich koleżankach i kolegach prowadząca zapisy Alicja Nalewajko, rzecznik praw ucznia w III LO. – Jedna dziewczyna nawet zasłabła i pogotowie do niej przyjechało.

To jednak nie wystraszyło innych krwiodawców. Kamila Zięba przyszła ze swojej szkoły, z I LO, żeby oddać krew. – Nic nie czułam, wszystko w porządku – powiedziała nam jeszcze zanim wstała z fotela po oddaniu 450 ml krwi.

- W trakcie oddawania krwi nic nie czuć, na początku tylko lekkie mrowienie palców – opisuje swojej odczucia Magda Kiełbowska, też z I LO.

Dziewczęta oddały krew po raz pierwszy w życiu. Podobnie Tomek Pudłowski z III LO. Dlaczego teraz zrobił to po raz pierwszy? – Bo dopiero co skończyłem osiemnaście lat, w październiku – odpowiada nastolatek i zapowiada, że będzie oddawał krew regularnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group