Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Podzielono środki na sport, kulturę i promocję zdrowia

Środa, 8 lutego 2012, 13:43
Aktualizacja: 13:46
Autor: red
Świdnica: Podzielono środki na sport, kulturę i promocję zdrowia
Fot. użyczone
Wiadomo już, jak podzielono środki z budżetu powiatu na sport, kulturę i promocję zdrowia. Do rozdysponowania było 115 tys. zł pomiędzy organizacje pozarządowe, które złożyły swoje oferty do konkursu ogłoszonego przez Powiat Świdnicki. Oceniono 56 wniosków o dofinansowanie przyznając 20 tys. zł na promocję zdrowia, 14 tys. zł na kulturę i 80 tys. zł na sport.

Specjalnie powołana do tego celu Komisja Oceniająca, w skład której weszli Elżbieta Dudziak z Ligii Kobiet Polskich, Lech Stankiewicz z MKS Świdnica, Teresa Borek z PCK oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu: Barbara Burak z Komisji Ochrony Zdrowia Rady Powiatu, Marek Zywer - wiceprzewodniczący Rady, członek Komisji Kultury, Sportu i Promocji i Edmund Frączak przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Promocji dokonała oceny ofert w oparciu o kryteria określone w ogłoszeniu o konkursie, przyznając punkty w skali od 0 do 5. Maksymalnie można było zdobyć 30 punktów. Zakwalifikowanie do dofinansowania otrzymały oferty, które uzyskały co najmniej 60 % ogólnej sumy punktów, tj. 18 punktów.

- Ocenialiśmy m. in. realne możliwości realizacji zadania zgłoszonego do dofinansowania, udział środków własnych i wkład rzeczowy, zaangażowanie członków stowarzyszenia w zadanie oraz czy przedstawiona kalkulacja kosztów nie jest oderwana od rzeczywistości. Dodatkowo ważne było, w jaki sposób w latach poprzednich dane stowarzyszenie realizowało swoje zadania i czy terminowo rozliczyło się z ubiegłorocznej dotacji. – wyjaśnia Edmund Frączak, przewodniczący komisji.

Prace komisji przebiegały sprawnie, a podziału środków dokonano w sposób przejrzysty i bezstronny. Wczoraj Zarząd Powiatu zaakceptował złożoną przez komisję propozycję podziału środków nie wnosząc do niej żadnych uwag.

- W przypadku istniejących powiązań osobistych lub służbowych, które mogłyby wywołać wątpliwości, co do bezstronności, członek komisji na czas rozpatrywania danej oferty opuszczał salę. Staraliśmy się rzetelnie i obiektywnie podzielić pieniądze, kierując się wyłącznie przepisami prawa oraz posiadaną wiedzą. – zapewnia Elżbieta Dudziak z Ligii Kobiet Polskich ze Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group