• Poniedziałek, 21 października 2019
  • Godz. 13:21
  • Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
  • Czytających: 775
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pogadanka ze strażakami

Wiadomości: Gmina Żarów
Niedziela, 22 kwietnia 2012, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: red
Fot. użyczone
Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożarowego? Uczniowie żarowskiego gimnazjum wiedzą już jakie kroki podjąć w przypadku niebezpieczeństwa bądź sytuacji zagrażającej życiu.

W miniony wtorek, 17 kwietnia żarowską młodzież odwiedzili strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie. A wszystko w ramach odbywającego się już XII Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie.
– Przeprowadziliśmy pogadankę profilaktyczną obejmującą zasady postępowania w przypadku powstania pożaru, zasady ewakuacji oraz szczegółową staraliśmy się wyjaśnić procedurę zgłaszania różnych zdarzeń do straży pożarnej – wyjaśnia Ireneusz Zadylak z żarowskiej straży.
To już dwunasta edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie. Jak co roku, jego finał znajdzie rozwiązanie podczas Dni Żarowa, podczas których laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe.

– Konkurs plastyczny, turniej sportowy, test wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, spotkania tematyczne z udziałem przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pielęgniarek i pokaz sprzętu pożarniczego połączony z przeprowadzeniem próbnej ewakuacji uczniów to wszystkie elementy tegorocznego turnieju. Ponadto, przy współpracy z firmą Daicel Safety Systems Europe został ogłoszony konkurs dla szkół na wykonanie makiety „Zielona rabatka". Zachęcamy do udziału w turnieju, tym bardziej, że spośród wszystkich uczestników zaangażowanych we wszystkie jego etapy, zostanie wylosowana atrakcyjna nagroda niespodzianka – informuje Marta Plizga z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Turniej już na dobre rozpoczęty, teraz możemy tylko poczekać na jego końcowe wyniki. Tymczasem, wszystkim zaangażowanym jego uczestnikom życzymy powodzenia!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group