Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pogadanki o zdrowym żywieniu

Czwartek, 9 października 2014, 9:19
Aktualizacja: 14:23
Autor: red.
Świdnica: Pogadanki o zdrowym żywieniu
Fot. użyczone
Jak się zdrowo odżywiać, co producenci żywności ukrywają przed konsumentami, jak czytać skład produktów ze sklepowych półek? Takimi informacjami dzieliła się wczoraj, 8 października, z uczniami Zespołu Szkół nr 1 specjalista dietetyk mgr Agnieszka Podgórska z Gabinetu Dietetycznego „Dietaminka”.

- Edukację, jak się zdrowo odżywiać, powinniśmy zaczynać jak najwcześniej, gdyż późniejsze złe nawyki żywieniowe są bardzo trudne do wykorzenienia – mówiła dietetyk Agnieszka Podgórska.

Podczas lekcji młodzież dowiedziała się ile cukru i pod jaką postacią jest w popularnych napojach kolorowych, co to jest MOM i czym są tak naprawdę tzw. „naturalne barwniki”.

- Całą akcję edukacyjną przeprowadzamy już od zeszłego roku. I turę konsultacji przeprowadzaliśmy od stycznia do czerwca w szkołach ponadgimnazjalnych i niektórych szkołach gimnazjalnych. Akcją objęliśmy także kombatantów, członków Uniwersytetu III Wieku i Ligi Kobiet Polskich. II turę konsultacji rozpoczęliśmy wraz z nowym rokiem szkolnym i przewidzianych jest na nią prawie 100 godz. lekcyjnych – mówi Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group