Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie świdnickim!

Wtorek, 25 czerwca 2013, 12:06
Aktualizacja: Środa, 26 czerwca 2013, 4:44
Autor: red.
powiat świdnicki: Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie świdnickim!
Fot. archiwum
Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Świdnickiego od godziny 9.30 we wtorek, 25 czerwca na terenie powiatu świdnickiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzone zostało w związku z osiągnięciem przez rzeki Pełcznica i Piława stanu ostrzegawczego oraz prognozą przewidującą dalsze wzrosty stanów wody. W Świdnicy stan wody jest zdecydowanie wyższy niż można to obserwować na co dzień, ale rzeka Bystrzyca płynie w korycie. Rozlewiska występują na części ulic w dzielnicy Kraszowice, gdzie wody nie przyjmują już pola, więc woda spływa niżej i wypełnia rowy melioracyjne. Problemy są także w okolicach wiaduktu przy ul. M. Kopernika.

- Przy ul. Śląskiej od wjazdu od strony Bystrzycy przekopany został rów melioracyjny, co pozwoli na skierowanie choć części płynącej wody w innym kierunku. Podobne prace będą prowadzone również w innych miejscach, by wodę mogła przejąć kanalizacja. Prognozy przewidują dalsze opady deszczu, dlatego stale monitorujemy sytuację. Wszystkie służby są w stanie gotowości, a decyzje podejmujemy na bieżąco – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Obecnie ze względu na rozlewiska z ruchu wyłączony jest fragment przy ul. Przyjaźni oraz Śląskiej. Nie można przejechać pod jednym z wiaduktów przy ul. Kopernika (wojewódzka droga z i do miasta). Ruch będzie przywracany w miarę możliwości.

Wygrodzony został fragment ul. Łącznej, gdzie osunął się podmyty fragment skarpy. Zarządca drogi – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – został powiadomiony o tym fakcie i będzie podejmował dalsze działania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group