Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Pokaz umiejętności

Wtorek, 20 czerwca 2023, 11:06
Autor: red
Gmina Żarów: Pokaz umiejętności
Fot. UM Żarów
Na co dzień podejmują się trudnej i niebezpiecznej misji, ratując zdrowie i życie ludzkie, chroniąc dobytek. Często to właśnie strażacy są pierwsi na miejscu zdarzenia, nie bacząc na grożące niebezpieczeństwo i stawiając za priorytet dobro innych.

W sobotę, 17 czerwca strażacy sprawdzali swoje umiejętności podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się na stadionie sportowym w Żarowie. Takie wydarzenia są ważne, bo doskonalą umiejętności, które później można wykorzystać w celu ratowania zdrowia, życia i mienia podczas akcji bojowych. W zawodach uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, kobiety i mężczyźni w sztafecie oraz bojówce.

- Zawody sportowo-pożarnicze mają na celu przede wszystkim podnieść sprawność fizyczną, mobilizować do intensywnego wysiłku, a także przygotować biorących w nich udział strażaków kondycyjnie, co z pewnością przedłoży się później na profesjonalne prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych oraz codzienną służbę. Osiągnięte przez naszych strażaków ochotników rezultaty sportowe świadczą o wysokim poziomie wyszkolenia i odpowiednich predyspozycjach. Wszystkim zawodnikom życzę, aby każde podejmowane wysiłki przynosiły radość i satysfakcję, a dla innych były inspiracją do działania na rzecz wspólnego bezpieczeństwa. Serdecznie gratuluję druhom i życzę kolejnych sukcesów – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Zawody były również okazją do uhonorowania strażaków odznaczeniami „Wzorowy Strażak" i za „Zasługi lat OSP Żarów". Odznaczenia otrzymali: Szymon Zapora, Damian Kozieł, Grzegorz Grzęda, Jarosław Momot, Sylwia Opioła, Marcin Śliwka, Bogusław Kurzeja, Ireneusz Zadylak, Mateusz Nadarzyński, Alicja Urbanik, Leszek Michalak, Tomasz Klaja, Krzysztof Torbuś, Krzysztof Rupa, Grzegorz Osiecki, Marcin Korzeniowski, Andrzej Plizga, Wiesław Smok, Krzysztof Szczepaniak.

KLASYFIKACJA ZAWODÓW STRAŻACKICH:

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI: I miejsce OSP Mrowiny, II miejsce OSP Pożarzysko, III miejsce OSP Wierzbna, IV miejsce: OSP Kalno, V miejsce OSP Żarów, VI miejsce OSP Imbramowice, VII OSP Buków. W zawodach uczestniczyła również drużyna OSP Mrowiny Old boy.

KATEGORIA KOBIETY: I miejsce OSP Pożarzysko, II miejsce OSP Wierzbna

GRUPA MDP 0-12 LAT: I miejsce OSP Pożarzysko, II miejsce OSP Wierzbna, OSP Kalno

GRUPA MDP 12-15 LAT: I miejsce OSP Wierzbna I, II miejsce OSP Wierzbna II, OSP Mrowiny

GRUPA MDP 15-18 LAT: I miejsce OSP Mrowiny, II miejsce OSP Pożarzysko

Medale i puchary zawodnikom wręczali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, radna powiatowa Urszula Ganczarek, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny oraz Grzegorz Opioła i Ireneusz Kozieł. Dziękujemy wszystkim Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy Żarów za udział w tegorocznych zawodach strażackich. Wielkie podziękowania kierujemy również do Pana Roberta Jagły i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego za ufundowanie nagród dla naszych najmłodszych strażaków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group