Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pokaz zespołów kolędniczych

Środa, 25 stycznia 2023, 17:41
Autor: red
Żarów: Pokaz zespołów kolędniczych
Fot. UM Żarów
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie było organizatorem Przeglądu Zespołów Kolędniczych „Hej kolęda”.

Przez dwa dni mogliśmy usłyszeć piękne kolędy i pastorałki oraz podziwiać występy kolędników, którzy na scenie zaprezentowali się w przygotowanych na tę okazję strojach oraz własnoręcznie wykonanych rekwizytach.
Na scenie kolędowali: KGW Imbramowice, chór Cantate Domino – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Parafia p.w. NSPJ w Żarowie, Sołectwo Przyłęgów, Zespół Fletowy działający przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Zespół Krukowianie. Nie zabrakło także małych kolędników ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej w Pastuchowie oraz Bajkowego Przedszkola.

Decyzją jury zostały przyznane dwa wyróżnienia. Nagrody trafiły do małych kolędników z Bajkowego Przedszkola w Żarowie oraz do zespołu Krukowianie. Przyznano również nagrodę Grand Prix, która jednogłośnie powędrowała do formacji „Kolę-DA SIĘ" z Sołectwa Przyłęgów. Nagrody zwycięzcom wręczali zastępca burmistrza Przemysław Sikora, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów Wioletta Kwiatkowska oraz zastępca dyrektora GCKiS Anna Suchodolska.

- Cieszymy się, że po kilku latach Przegląd Zespołów Kolędniczych powraca do kalendarza imprez gminnych. Wspaniałe scenografie, piękne kostiumy, a przede wszystkim gra aktorska naszych kolędników dla nas widzów to niepowtarzalne widowisko. Wszystkim zespołom kolędniczym serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w tym wydarzeniu – gratulował zespołom zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Magdalena Pawlik

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group