Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Pokazali umiejętności

Wtorek, 25 czerwca 2019, 9:31
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
Strzelce: Pokazali umiejętności
Fot. UG Marcinowice
W niedzielę 23 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Strzelcach odbyły się Gminne Zawody Sportowo–Pożarnicze. Do zaciętej rywalizacji w zawodach sportowo–pożarniczych przystąpiły młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców i dziewcząt, kobiece drużyny pożarnicze i seniorzy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Rywalizacja toczyła się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej składającej się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Zawody składały się z dwóch części: sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie zadania.

A oto zajęte miejsca w zawodach strażackich:

Seniorzy

OSP Zebrzydów
OSP Tworzyjanów
OSP Marcinowice
OSP Strzelce
OSP Mysłaków
OSP Śmiałowice

Kobiece Drużyny Pożarnicze:

OSP Zebrzydów
OSP Marcinowice

Juniorzy – chłopcy 15-18 lat

MDP Zebrzydów

Dzieci – dziewczęta i chłopcy 12-15 lat

MDP Śmiałowice

Puchary, dyplomy oraz medale wręczyli Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Czesław Wawro.

Odbyło się również przekazanie odznaczeń zasłużonym druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po zawodach odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowo zakupionego samochodu Mercedes przez Wójta Gminy Marcinowice Prezesowi OSP Strzelce .

Organizatorami imprezy była Gmina Marcinowice, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Marcinowicach, GOK Marcinowice oraz OSP Strzelce przy współudziale Rady Sołeckiej w Strzelcach .

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali poczęstowani grochówką i kiełbaską przygotowaną przez panie z Rady Sołeckiej w Strzelcach.

Na zawody przybyli również: Przewodniczący Rady Gminy Marcinowice Artur Fiołek, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Iwona Wiśniewska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Marcinowice – Sołtys wsi Strzelce Waldemar Krzyśków oraz Radni, Sołtysi, mieszkańcy, sympatycy OSP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group