Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 823
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pokazy akrobatyczne

Niedziela, 22 maja 2022, 10:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 maja 2022, 10:16
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pokazy akrobatyczne
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Ponad 560 zawodników z klubów sportowych z województwa dolnośląskiego dało popis umiejętności akrobatycznych, rywalizując o jak najlepsze miejsce na podium. Za nami drugi z turniejów Super Ligi Akrobatyki Sportowej, który w sobotę 21 maja odbył się na hali edukacyjno–sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

W turnieju udział brali zawodnicy klubów ze Świdnicy, Żarowa, Dzierżoniowa, Wrocławia, Złotoryi, Wałbrzycha, Strzelina i Leszna. Gościem specjalnym zawodów był Rafał Kubacki, polski judoka, wielokrotny mistrz Polski, mistrz Europy i mistrz świata, prezes Stowarzyszenia Sportowego „Altius” – organizatora Super Ligi.

W zawodach udział wzięły dzieci od 3. do 18. roku życia na różnym poziomie przygotowania sportowego. Nagrody wręczano we wszystkich klasach: Pierwszy Krok, Plus, Młodzik, Trzecia i Open. Ta ostatnia skierowana była do dzieci i młodzieży, która z różnych przyczyn nie może startować w kategoriach określonych przez PZG, ale chce nadal rozwijać się i startować na zawodach akrobatycznych.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie:

https://online.itdsport.pl/#/strony/turniej/128

Super Liga Akrobatyki Sportowej to nowatorski projekt współzawodnictwa, unikalny na skalę ogólnopolską. To cykl zawodów sportowych w akrobatyce sportowej dla dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska oraz zaproszonych klubów z innych regionów. W 2022 roku obejmuje organizację czterech turniejów, dwóch w pierwszej połowie roku i dwóch w drugiej. W marcu w Szczawnie-Zdrój odbyły się pierwsze zawody, turniej w Jaworzynie Śląskiej był drugim w cyklu. Patronat nad nim objął burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group