Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymanów: Pół miliona dla Szymanowa

Poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:59
Autor: red
Szymanów: Pół miliona dla Szymanowa
Fot. UG Dobromierz
Zarząd województwa dolnośląskiego opublikował listę rankingową dotyczącą przyznania pomocy na operacje typu ,,Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Wniosek gminy Dobromierz na dofinansowanie zadania pn. ,,Budowa centrum kulturalno-rekreacyjnego we wsi Szymanów” otrzymał bardzo wysoką ocenę i wraz z trzema innymi wnioskami uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród 123 złożonych wniosków. Jedyne punkty jakie "straciliśmy” dotyczyły dochodu podatkowego gminy, na który nie mieliśmy wpływu. W pozostałych kryteriach nasz wniosek otrzymał maksymalną liczbę punktów.

Celem planowanej inwestycji jest budowa centrum kulturalno-rekreacyjnego we wsi Szymanów, czego efektem będzie wsparcie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

W miejscu obecnej świetlicy wiejskiej powstanie nowy parterowy budynek łącznie z nowymi przyłączami kanalizacyjnymi i gazowymi, z wykorzystaniem istniejącego przyłącza elektrycznego i wodnego.

Warto dodać, że zadanie związane będzie z tworzeniem infrastruktury i inwestycjami w energię odnawialną, a tym samym oszczędzanie energii poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Operacja wzmocni kapitał społeczny, w tym poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, a także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. Przy budowie centrum zastosowane zostaną rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska i klimatu.
- Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszej gminy. Inwestycja, o którą zabiegało sołectwo Szymanów już za kilkanaście miesięcy stanie się faktem – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group