Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policja dla dzieci

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 7:53
Aktualizacja: 11:55
Autor: red
Świdnica: Policja dla dzieci
Fot. KPP Świdnica
Na terenie Hali Sportowej na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy odbył się festyn rodzinny pod nazwą „POLICJA DZIECIOM”, „WSTĄP DO POLICJI” oraz „CZYSTA ŚWIDNICA”. Patronatem honorowym imprezę objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Starostwa Świdnicki, Prezydent Miasta Świdnicy, Burmistrz Miasta Strzegom, Burmistrz Miasta Świebodzice, Wójt Gminy Świdnica.

Impreza rozpoczęła się rano o godz. 9.00 rano piłkarskimi zmagania funkcjonariuszy policji, służby więziennej oraz adwokatów, łącznie w rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn z Polski.

Ale piłka nożna to nie jedyne atrakcje.

Dzieci mogły spożytkować swoją energię na dmuchanych zamkach, w trakcie zabaw zręcznościowych, zabaw i konkursów z policjantami czy tańców z Komisarzem Lwem-który jak zawsze okazał się atrakcją dla dzieci, ale jak dzień pokazał także i dorosłych. Na miejscu czekał także pokaz radiowozów policyjnych, a także tego używanego przez oddziały antyterrorystyczne, można też było zobaczyć z bliska broń policyjną oraz podziwiać umiejętności psa policyjnego.

Na festynie dla zainteresowanych „niebieskim mundurem” czekały cenne informację, formularze wstąpienia do służby i zaproszenie do Zespołu Kadr świdnickiej komendy.

Padła również deklaracja wstąpienia do służby w Policji, a my jak zawsze zapraszamy –ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - WSTĄP DO POLICJI.

Imprezę uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która przeszła ulicami Osiedla Zawiszów dając koncert, zaprezentowała się także dla uczestników festynu, a także akompaniowała występom akrobatów oraz Mażoretek Prima ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Strażacy również dołożyli swoją cegiełkę atrakcji bo uczestników festynu zapraszali do przejażdżki strażacką drabiną.

Festyn był także okazją do promowania postaw ekologicznych w ramach projektu „Czysta Świdnica.

Na wszystkich którzy bawili się wczoraj z nami, czekały liczne smakołyki min. domowe ciasta, tradycyjna grochówka, kiełbaski z grilla czy pyszny bigos.

Kolejna dawka emocji to licytacje trofeów sportowych oraz zakup cegiełek-które mógł kupić każdy, a które wzięły udział w losowaniu cennych nagród.

Dochód z imprezy w całości przekazywany zostanie na rehabilitację oraz leczenie trójki dzieci naszych kolegów -Alana Oleksyka, Mateusza oraz Dominika Jabłońskich.

Festyn zorganizowany został z inicjatywy policjantów Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów, Zarządu Wojewódzki NSZZ Policjantów, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ,Fundacji „Łączy nas Football”, Urzędu Miasta w Świdnicy oraz OSiR Świdnica.

Nad imprezą czuwali Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Robert Hamuda oraz Przewodniczący Zarządu Oddziału Terenowego NSZZ Policjantów w Świdnicy Dariusz Misiura, którzy za szczególne wsparcie oraz pomoc podziękowali prezesowi Fundacji „Łączy nas Football” Wiesławowi Żurkowi i uhonorowali go medalem XXX-lecia związku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group