Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policja i młodzież

Środa, 12 października 2022, 7:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: red
Świdnica: Policja i młodzież
Fot. KPP Świdnica
Sierż. szt. Michał Rzepecki funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z przyjemnością spotyka się z dziećmi i młodzieżą by omawiać nurtujące ich ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejne takie spotkanie zamiast tradycyjnych lekcji odbyło się w Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy z uczniami klas 2 i 3. Główny temat spotkania to bezpieczeństwo.

Mali słuchacze w trakcie spotkania z policjantem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjant przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnił jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również sprzęt będący na wyposażeniu policji i same mogły sprawdzić jak np. zdjąć odciski palców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group