Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Policja odnosi się do artykułu Gazety Wyborczej

Piątek, 7 czerwca 2024, 9:22
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Policja odnosi się do artykułu Gazety Wyborczej
Fot. KPP Świdnica
W wałbrzyskim wydaniu internetowym Gazety Wyborczej zamieszczony został artykuł prasowy pt. „Policjanci zamknęli na klucz włamywacza i zostawili go w mieszkaniu. Mężczyzna zmarł ”. Zarówno sam tytuł, jak i prowadzona przez dziennikarkę narracja, jest stronnicza i wprowadza ewidentnie w błąd czytelników. Wstępne ustalenia potwierdzają, że wszelkie czynności podejmowane przez policjantów realizowane były w sposób prawidłowy, a ów mężczyzna nie był włamywaczem, tylko byłym konkubentem dysponentki mieszkania i osobą w nim zameldowaną.

W artykule wprawdzie zawarte jest stanowisko Policji, Prokuratury oraz innych osób, ale dziennikarka poprzez swoją stronniczą narrację oraz tytuł artykułu od samego początku wprowadza czytelników w błąd. Nie może więc być mowy o bezstronności dziennikarskiej oraz obiektywizmie w kontekście opublikowanego materiału.

Odnosząc się do informacji przedstawionych w artykule należy zaznaczyć, że sam tytuł, gdzie mowa jest o włamywaczu mija się z prawdą, gdyż interwencja podejmowana była wobec osoby zameldowanej pod tym adresem. Jak się też okazało w trakcie czynności, byłego konkubenta dysponentki mieszkania.

Policyjne czynności 16 listopada 2023 roku zainicjowało zgłoszenie, które wpłynęło o godzinie 23.20 do oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Dotyczyło ono rzekomej kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie gminy Żarów. Informacja ta jednak nie potwierdziła się.

Zadysponowany na miejsce patrol, w wyniku podjętych czynności ustalił, że w miejscu interwencji przebywa śpiący mężczyzna, który jest nietrzeźwy. Osoba ta wprawdzie weszła do mieszkania uszkadzając wcześniej drzwi, ale była w nim zameldowana i była wcześniej w związku ze zgłaszającą.

Stan zdrowia nie wskazywał, aby mężczyzna ten wymagał pomocy medycznej, więc po sprawdzeniu jego funkcji życiowych, klucze do mieszkania przekazano dysponentce tego lokalu.

17 listopada 2023 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żarowie zostali powiadomieni o zgonie mężczyzny.

Zgodnie z prawem i procedurami obowiązującymi w tego typu sytuacjach Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo, a Policja w Świdnicy czynności wyjaśniające. Wstępne ustalenia potwierdzają, że czynności podejmowane przez policjantów realizowane były w sposób prawidłowy. Nie ma też żadnych procedur, które nakazywałyby obligatoryjne wzywanie ratowników medycznych do każdej osoby w stanie nietrzeźwości lub obligatoryjne doprowadzenie jej do placówki lub jednostki w celu wytrzeźwienia.

asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group