Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Policja pokazała słupki

Piątek, 25 stycznia 2013, 0:25
Aktualizacja: 0:29
Autor: red.
Świebodzice: Policja pokazała słupki
Fot. użyczone
Świebodziccy policjanci wraz z kolegami z komisariatu w Dobromierzu podsumowali miniony rok na dorocznej odprawie, która odbyła się w środę, 23 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach.

Tradycyjnie, mundurowych gościł burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. W odprawie wziął także udział Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radni członkowie Komisji Bezpieczeństwa. Wśród zaproszonych gości był także szef powiatowej policji, inspektor Krzysztof Niziołek oraz zastępca wójta gminy Dobromierz Edward Krumplewski.

Wyniki pracy komisariatu w Świebodzicach przedstawił komendant, nadkomisarz Piotr Galicki oraz zastępca, podinspektor Robert Brożyna.

- Niestety, w tym roku nie możemy napisać tak jak w ubiegłym – że było zero bójek. W 2012 roku komisariat odnotował 4 bójki i pobicia. – Trzech sprawców udało się zatrzymać na gorącym uczynku – podkreślał komisarz Piotr Galicki. Spadła liczba skradzionych aut, mniej było także w 2012 roku kradzieży z włamaniem – odnotowano 64 takie zdarzenia, dla porównania rok wcześniej było ich powyżej 80.

Aż 31 wypadków drogowych wydarzyło się w roku minionym na terenie miasta, z czego dwa były śmiertelne. Ogólna wykrywalność w stosunku do roku 2011 spadła w 2012 roku o nieco ponad 3 procenty. – Zdiagnozowaliśmy już przyczyny i wiemy, gdzie trzeba mocniej działać – zapewnił zastępca komendanta podinspektor Brożyna.

Komendant Piotr Galicki podziękował burmistrzowi Bogdanowi Kożuchowiczowi za ubiegłoroczne wsparcie finansowe ze strony samorządu -–a były to w sumie 15 tys. zł. 10 tys. miasto przekazało na dodatkowe patrole piesze, 5 tys. – na zakup psa patrolowego. - Pies już się szkoli i na wiosnę będzie z nami pracował – zapewnił komendant Piotr Galicki.

Wyniki pracy posterunku w Dobromierzu przedstawił jego kierownik, aspirant Adam Działek. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz żartował, że jego gorsze statystyki nie przekonują, bo na temat pracy policji ma swoje zdanie.

- Może nie macie na swoim koncie spektakularnych sukcesów, ale dla ludzi ważne jest, co ich boli i co ich dotyka na co dzień – tu burmistrz nawiązał do ubiegłorocznego zatrzymania złomiarza, nękającego działkowców. Mężczyzna ma na swoim koncie kilkadziesiąt kradzieży z włamaniem. - Statystyka nie do końca, moim zdaniem oddaje zaangażowanie czy chociażby uczestniczenie funkcjonariuszy w życiu społecznym miasta. Za to serdecznie dziękuję i cieszę się, że to coroczne podsumowanie odbywa się w obecności nas, samorządowców – podkreślił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group