Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Policja raportuje: w Świebodzicach spada przestępczość

Niedziela, 23 stycznia 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: red.
Świebodzice: Policja raportuje: w Świebodzicach spada przestępczość
Fot. UM Świebodzice
Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach swoją roczną odprawę zorganizowali w ratuszu. Przedstawili wyniki pracy za 2010 r. swoim przełożonym i władzom miasta.

Prezentacja, przygotowana przez szefostwo komisariatu, w sposób syntetyczny – i chyba ulubiony przez policję czyli w formie wykresów, tabelek i statystyk – przedstawiła pracę komisariatu, wyniki poszczególnych sekcji, liczbę zatrzymanych osób, itd. Optymistyczne wieści są takie, że spadła liczba przestępstw, popełnionych w 2010 roku na terenie miasta w stosunku do roku poprzedzającego W 2010r. było ich 173. Sporo było jak zawsze zdarzeń kryminalnych, jednak, co ciekawe, ich liczba drastycznie malała w momencie, gdy uruchamiane były dodatkowe, finansowane przez samorząd, patrole piesze.

- To najlepszy dowód na to, że te patrole naprawdę są skuteczne i eliminują z ulicy zagrożenia - podkreślał komendant Andrzej Dobies, szef świebodzickich policjantów.

Sporo było także mowy o pracy poszczególnych policjantów – okazało się, że w tej codziennej, związanej z patrolowaniem, zatrzymywaniem osób nietrzeźwych, wybija się znany już w mieście Krzysztof Ostojski. To policjant, który w ubiegłym roku uratował z pożaru ludzi. Pan Krzysztof ma na koncie wielu zatrzymanych przestępców. Jest więc nie tylko odważnym, ale i bardzo skutecznym policjantem.

- Cieszę się bardzo, że już po raz drugi możemy gościć naszych funkcjonariuszy, a przede wszystkim cieszą wyniki, prezentowane przez Państwa - podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Dziękuję, że o bezpieczeństwo miasta skutecznie dbają tacy ludzie: profesjonaliści, zaangażowani w swoją pracę.

Pozytywnie o pracy podwładnych mówił też komendant powiatowy Krzysztof Niziołek. Dziękował szczególnie za bardzo dobrą współpracę z samorządem i wsparcie finansowe, jakie udzielają Świebodzice. A były to w zeszłym roku nie tylko płatne patrole, ale także pomoc finansowa na organizację izby zatrzymań.

Zobacz także podsumowania zdarzeń kryminalnych w całym powiecie:
* przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy,
* przygotowane przez Świdniczka.com.

A także inne nasze Bilanse 2010:
* Na drogach tragedia za tragedią.
* Gospodarka – łopaty poszły w ruch,
* W kulturze całkiem nieźle,
* Ci, którzy odeszli,
* Sport – Cel się nie zmienia, ŚKPR walczy o awans,
* Sport – Dwa światy piłkarskiej Polonii Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group