Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Policja współpracuje z ZUS–em

Poniedziałek, 24 października 2022, 7:15
Aktualizacja: 11:16
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Policja współpracuje z ZUS–em
Fot. KPP Świdnica
Bezpieczeństwo środków finansowych jest bardzo ważne, a zagrożeń z tym związanych jest bardzo wiele. Niestety oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy pracownika ZUS wciąż się zdarzają. Dlatego w ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” świdniccy policjanci wraz z pracownikami ZUS chcą upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Wielu seniorów w powiecie świdnickim zadeklarowało by ich świadczenia wpływały na konto bankowe , jednak jest te grupa osób, które w dalszym ciągu decydują się, aby wypłaty z renty czy emerytury otrzymywać każdorazowo w gotówce.

Badania przeprowadzone przez ZUS wskazują, że taka decyzja w dużej mierze może wynikać z braku wiedzy o tym, jak korzystać z bankowości elektronicznej i z samego rachunku bankowego. Dlatego w ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” świdniccy policjanci wspólnie z pracownikami ZUS chcą upowszechnić wśród seniorów wiedzę jak bezpiecznie korzystać z konta bankowego.

Dziś, w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Świdnicy funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta o działaniach oszustów metodami „na policjanta”, „na wnuczka” „na pracownika banku” czy „pracownika ZUS”. Policjanci przekazywali ulotki zawierające informacje pozwalające na szybkie zorientowanie się, że mamy do czynienia z oszustem.

Policjantom świdnickiej komendy, jak i pracownikom ZUS zależy na tym, by seniorzy swobodnie i a przede wszystkim bezpiecznie korzystali z rachunków bankowych i by nie dali się nigdy oszukać.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group