Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Policjanci i uczniowie

Środa, 30 listopada 2022, 7:29
Aktualizacja: 10:29
Autor: red
Strzegom: Policjanci i uczniowie
Fot. UM Strzegom
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu z przyjemnością spotykają się z dziećmi i młodzieżą by omawiać nurtujące ich ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejne takie spotkanie zamiast tradycyjnych lekcji odbyło się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 ze Strzegomia a przeprowadzili je asp. Rafał Gmyrek, mł. asp. Piotr Owczarek i st. sierż. Robert Wiśniewski. Główny tematem było bezpieczeństwo.

Mali słuchacze w trakcie spotkania z policjantami dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnił jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również policyjny radiowóz od środka oraz sprzęt będący na wyposażeniu policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group