Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Policjanci odwiedzili już uczniów 9 szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego

Środa, 21 grudnia 2016, 11:00
Aktualizacja: 11:02
Autor: red
powiat świdnicki: Policjanci odwiedzili już uczniów 9 szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego
Fot. KPP Świdnica
Strzegom, Jaroszów, Stanowice, Olszany, Kostrza, Rogoźnica, Gniewków, Wiry i Strzelce to miejscowości, w których policjanci z naszego powiatu spotkali się z uczniami „podstawówek”, przeprowadzając spotkania edukacyjne w ramach realizacji programu „Alfa”.

Listopad i grudzień to pierwsze dwa miesiące funkcjonowania na terenie Dolnego Śląska wojewódzkiego programu edukacyjnego „Alfa”. Zakłada on przeszkolenie przez policjantów wszystkich uczniów oraz przedszkolaków, z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W powyższym okresie, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu oraz Posterunków Policji w Marcinowicach i Dobromierzu odwiedzili łącznie w tym celu 9 szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Policjanci spotykali się z uczniami w „podstawówkach” w Strzegomiu, Jaroszowie, Stanowicach, Olszanach, Kostrzy, Rogoźnicy, Gniewkowie, Wirach i Strzelcach.

Funkcjonariusze opowiadali słuchaczom jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co robić kiedy zauważą jakiś dziwny pakunek, gdy usłyszą strzały, czy też jak zachowywać się, kiedy staną się zakładnikami terrorystów.

Uczestnikom spotkań w przyswajaniu wiedzy pomogły rozdawane ulotki i prezentowane plansze, na których w przystępny sposób, w formie obrazkowej, wskazane zostały właściwe zachowania w omawianych sytuacjach. Materiały te zostały sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Tego typu spotkania, prowadzone w ramach realizacji wojewódzkiego programu „ALFA”, a skierowane do dzieci i młodzieży, będą w dalszym ciągu sukcesywnie przeprowadzane przez policjantów na terenie wszystkich szkół i przedszkoli powiatu świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group