Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci przechwycili 100 kg tytoniu i 196 listków dopalaczy

Poniedziałek, 23 września 2013, 16:55
Aktualizacja: 17:00
Autor: red.
Świdnica: Policjanci przechwycili 100 kg tytoniu i 196 listków dopalaczy
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu towarów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze w pomieszczeniach należących do podejrzanego zabezpieczyli duże ilości krajanki tytoniowej niewiadomego pochodzenia. Zatrzymany za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności na terenie Świdnicy zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu tytoniu bez znaków akcyzy.

Podczas przeszukania garażu należącego do 29-latka policjanci ujawnili cztery worki jutowe z zawartością krajanki tytoniowej. W workach znajdowało się 80 kilogramów krajanki. W trakcie przeszukania samochodu należącego do mężczyzny policjanci ujawnili dodatkowe 20 kilogramów tytoniu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że towar zakupił na jednym z bazarów na terenie Dolnego Śląska.

W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli 196 listków substancji psychotropowych tzw. dopalaczy. Zabezpieczona substancja została przesłana do badań laboratoryjnych. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczony tytoń został przekazany funkcjonariuszom Izby Celnej we Wrocławiu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy podejrzany zajmował się również handlem.

Wartość strat poniesionych przez skarb państwa oszacowano na kwotę 64 tysiące złotych. Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group