Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci rozmawiali z uczniami SZP nr 8 w Świdnicy "Aby ferie 2019 były bezpieczne"

Piątek, 25 stycznia 2019, 15:19
Autor: red
Świdnica: Policjanci rozmawiali z uczniami SZP nr 8 w Świdnicy "Aby ferie 2019 były bezpieczne"
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze świdnickiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów klas 1–3 Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas ferii. Przekazali niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać. Ostrzegali przed zbyt ryzykownymi zabawami na świeżym powietrzu i uczulali przed wchodzeniem na zamarznięte rowy, stawy i rzeki.

Mł. asp. Krzysztof Huzar oraz sierż. szt. Michał Szymański mówili również jak bezpiecznie zachować się na koloniach. Przypomnieli o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Policjanci ostrzegali również przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzą, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, a na drugą stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym. Po zmroku zaś nosimy elementy odblaskowe.

Wszelkie działania profilaktyczne podejmowane w stosunku do dzieci i młodzieży prowadzone są w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego „Świadomy Junior”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group