Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci spotkali się z "działkowcami", by rozmawiać o zagrożeniach

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 10:34
Aktualizacja: 18:00
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Policjanci z komendy w Świdnicy po raz kolejny spotkali się z gospodarzami Rodzinnych Ogrodów Działkowych, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Głównym tematem spotkania były przede wszystkim konsultacje społeczne w ramach tzw. „Map zagrożeń”, nowego narzędzia mającego na celu diagnozę najpoważniejszych problemów wskazywanych przez mieszkańców.

19 kwietnia 2016r. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odbyło się spotkanie w ramach konsultacji społecznych z "gospodarzami" Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu miasta .

W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Andrzej Dobies, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Adam Mazur, przedstawiciel Straży Miejskiej w Świdnicy st. insp. Jacek Budziszewski .

Na początku spotkania Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Adam Mazur przedstawił szczegóły założeń wdrożenia krajowego systemu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce".

Zarówno nadkom. Andrzej Dobies. jak i st.insp. Jacek Budziszewski po przedstawionej prezentacji wielokrotnie zabierali głos, odpowiadając na pytania nurtujące przedstawicieli ROD.

Głosy "działkowców" dotyczyły kwestii związanych m.in. osobami bezdomnymi przebywającymi na terenie ogrodów działkowych, ale także częstych włamań do altanek. Jednym z tematów poruszanych na spotkaniu były także sposoby właściwego zabezpieczania posiadanego mienia, pozostawionego na terenie ogrodów działkowych. Ponieważ niedawno rozpoczęty sezon działkowy sprzyja działaniom przestępców nastawionych właśnie na kradzież mienia.

Policjanci zachęcali również do konsultacji społecznych w ramach tzw. „Map zagrożeń”, nowego narzędzia mającego na celu diagnozę najpoważniejszych problemów wskazywanych przez mieszkańców. Osoby obecne na spotkaniu miały możliwość wypełnić również tzw. Ankietę Bezpieczeństwa mieszkańców powiatu świdnickiego i wypowiedzieć się w kwestii największych bolączek trapiących społeczność lokalną w powiecie.

W trakcie spotkania powstał również grafik wspólnych patroli przedstawicieli ROD z policjantami, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group