Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci sprawdzają autokary

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 8:54
Autor: red
Świdnica: Policjanci sprawdzają autokary
Fot. KPP Świdnica
Rozpoczyna się okres wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na szkolne wycieczki.

Podobnie jak w poprzednich latach policjanci ze świdnickiej „drogówki” organizują punkt kontrolny, w którym będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Od 1 do 30 czerwca w godzinach 7:00 - 9:00 funkcjonariusze będą w tym celu obecni na terenie stacji paliw Orlen, przy ul. Esperantystów w Świdnicy.

Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki i „zielone szkoły”. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży, niejednokrotnie bardzo dalekich, natomiast dla rodziców stres związany z powierzaniem swoich dzieci osobom trzecim - pedagogom ze szkoły, czy organizatorom wyjazdów.

Dla pewności każdy rodzic, nauczyciel, czy dyrektor szkoły może zażądać policyjnej kontroli autobusu i kierowcy przed wyjazdem dzieci na wypoczynek. Badanie takie nie jest oczywiście obowiązkowe, jednak szczególnie przed wyruszeniem w dalszą trasę warto sprawdzić, czy autokar jest sprawny, czy posiada ważne ubezpieczenie oraz aktualne badania techniczne, czy kierowca jest trzeźwy i dysponuje stosownymi uprawnieniami do prowadzenia tego typu pojazdów. W tym właśnie celu, w okresie od 1 do 30 czerwca w godzinach 7:00 – 9:00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy obecni będą na terenie stacji paliw Orlen, przy ul. Esperantystów w Świdnicy.

Pozytywny wynik takiej kontroli zarówno dla uczniów, jak i wychowawców, a przede wszystkim dla rodziców jest gwarancją, że ich pociechy wybierające się w podróż są bezpieczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group