Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Policjanci szkolili gimnazjalistów

Środa, 1 marca 2017, 7:47
Autor: red
Żarów: Policjanci szkolili gimnazjalistów
Fot. UM Żarów
Funkcjonariusze żarowskiego komisariatu policji zorganizowali dla uczniów gimnazjum spotkanie w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. "ALFA", ukierunkowanego na podnoszenie świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Zajęcia z młodzieżą poprowadził dzielnicowy Michał Kosiorowski.
- Współczesne wydarzenia na świecie pokazują, iż nie ma kraju wolnego od zamachów terrorystycznych. Program edukacyjny pn. "Alfa" skierowany jest do dzieci i młodzieży woj. dolnośląskiego jako realizacja założeń Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019. Kluczową kwestią w trakcie prowadzonych zajęć w szkole była edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdyby stali się oni uczestnikami zamachów terrorystycznych takich jak np.: wzięcie zakładników w szkole, zamach bombowy, uprowadzenie pojazdu lub samolotu. Na dwudniowe zajęcia przeznaczono w sumie 8 godzin lekcyjnych. Wzięło w nich udział ok. 260 uczniów gimnazjum w Żarowie - opowiada dzielnicy Michał Kosiorowski.

Podobne zajęcia niebawem dbędą się również w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie oraz szkołach podstawowych na ternie gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group