Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci uczyli pracowników pomocy społecznej technik samoobrony

Środa, 26 kwietnia 2017, 11:49
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Świdnica: Policjanci uczyli pracowników pomocy społecznej technik samoobrony
Fot. KPP Świdnica
W Świdnicy funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu szkolili pracowników pomocy społecznej z terenu naszego powiatu, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Pracownicy socjalni, którzy odwiedzając mieszkania swoich nierzadko agresywnych podopiecznych narażają własne życie i zdrowie, uczyli się technik samoobrony, a także przyswajali podstawy wiedzy psychologicznej, pozwalającej uspokoić nietrzeźwego, czy agresywnego napastnika.

Organizatorem zajęć była Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, w tym Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W celu przeprowadzenia szkolenia dla 32 pracowników pomocy społecznej oraz centrów pomocy rodzinie z terenu powiatu świdnickiego, wczoraj, tj. 25 kwietnia, do naszego miasta przyjechali policjanci z KWP Wrocław, w tym Ekspert Wydziału Prewencji podinsp.Henryk Tonderys oraz psycholog i negocjator policyjny.

Pierwsza część zajęć, obejmująca praktyczną naukę technik samoobrony, odbyła się w hali sportowej przy ul.Pionierów. Pracownicy socjalni poznali tam podstawowe chwyty i uderzenia oraz techniki transportowe, pozwalające na odparcie ataku i chwilowe obezwładnienie napastnika.

W drugiej części szkolenia, przeprowadzonej w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, uczestnicy spotkali się z psychologiem i negocjatorem policyjnym. Przekazywana wiedza dotyczyła m.in. tego, jak należy zachowywać się i rozmawiać z osobą zdenerwowaną i agresywną, aby ją wyciszyć, uspokoić i zminimalizować ryzyko ataku.

Biorąc pod uwagę fakt, iż pracownicy socjalni odwiedzając swoich podopiecznych nierzadko spotykają się z agresją, często wizytują też osoby nietrzeźwe, tego rodzaju umiejętności i zdobyta wiedza mogą okazać się bezcenne.

Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników, którymi były przede wszystkim panie. Zgodnie stwierdziły one, iż przekazane przez policjantów informacje oraz wskazówki praktyczne z całą pewnością pomogą im w codziennej pracy, podnosząc poczucie pewności i bezpieczeństwa.

W najbliższym czasie funkcjonariusze z KWP Wrocław ponownie przyjadą do Świdnicy, aby przeprowadzić podobne szkolenie dla kolejnej grupy pracowników pomocy społecznej, zainteresowanych zdobyciem takiej wiedzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group