Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci ujawnili kolejnych kierujących bez OC

Wtorek, 9 października 2018, 17:25
Aktualizacja: Środa, 10 października 2018, 10:29
Autor: red
Świdnica: Policjanci ujawnili kolejnych kierujących bez OC
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili kolejnych dwóch kierujących, którzy nie posiadali wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, które jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Jedną z podstawowych czynności w trakcie codziennej służby policjanta Wydziału Ruchu Drogowego jest min. kontrolowanie kierujących pojazdami. Czynność ta wykonywana jest w związku z różnymi sytuacjami dotyczącymi między innymi naruszeń porządku prawnego.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej 69-letniego kierującego samochodem marki BMW. Podczas kontroli stwierdzono brak aktualnego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu.

Brak aktualnego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu policjanci stwierdzili również podczas kontroli drogowej u 21-letniego kierującego motorowerem. W obu przypadkach informacja została przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Teraz kierującym grożą wysokie kary pieniężne.

od 1 stycznia br. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w czasie kontroli drogowych na terenie powiatu ujawnili już 103 przypadki w których kierujący nie posiadali wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych , które jest ubezpieczeniem obowiązkowym.

Jeśli podczas kontroli okaże się, że kierowca nie posiada zawartej polisy ubezpieczenia OC, sprawa kierowana jest do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Bez obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kierujący naraża się na płacenie - z własnej kieszeni - wysokiego odszkodowania gdy jest sprawcą wypadku lub kolizji. Za brak takiej polisy grożą także surowe i nieuchronne kary finansowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group