Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Policjanci uratowali dwoje młodych ludzi

Piątek, 9 sierpnia 2013, 16:54
Aktualizacja: 0:55
Autor: red.
Świebodzice: Policjanci uratowali dwoje młodych ludzi
Fot. KPP Świdnica
Poznali się na czacie internetowym. Postanowili spotkać się w Świebodzicach na drugim krańcu Polski, aby popełnić samobójstwo. Miejsce ich pobytu zostało ustalone przez policjantów ze Świebodzic. Teraz oboje młodzi ludzie są już w swoich domach i dziękują policjantom za uratowanie życia.

Dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał informację z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, o młodych ludziach, którzy na terenie Świebodzic chcą popełnić samobójstwo. Młoda dziewczyna w korespondencji sms-owej przekazała informację o swoich zamiarach koleżance, która zachowując zimną krew o zdarzeniu powiadomiła policję w Lublinie.

Jak ustalili policjanci dwójka młodych ludzi w wieku 18 - 21 lat poznała się na czacie internetowym - czacie ludzi z depresją. Po zapoznaniu zdecydowali się na spotkanie celem realizacji postanowienia, jakim miało być samobójstwo.

Podjęte przez policjantów ze Świebodzic natychmiastowe działania doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu młodych ludzi. Zostali oni przewiezieni do komisariatu, tam zaopiekowali się nim policjanci, którzy zaproponowali kontakt z psychologiem, lekarzem a przede wszystkim nie dopuścili do targnięcia się na własne życie. W trakcie kilkugodzinnego pobytu w jednostce policjanci nakarmili młodych ludzi, udostępnili pokój aby spokojnie z nimi porozmawiać, skontaktowali z ich rodzicami a gdy emocje opadły odtransportowali na pociąg.

Kilkanaście dni od zdarzenia na ręce policjantów ze Świebodzic wpłynęły podziękowania za okazanie pomocy i za to, że nie byli obojętni. Dziś wiemy, że u młodych ludzi wszystko jest w porządku, mają ze sobą stały kontakt i wiedzą, że gdyby nie pomoc i szybka reakcja policjantów cała historia mogła zakończyć się tragicznie.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group