Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Policjanci w szkole

Poniedziałek, 7 października 2019, 9:49
Autor: red
Marcinowice: Policjanci w szkole
Fot. KPP Świdnica
Od początku września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji policjanci odwiedzają najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Tym razem spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Dzieci podczas spotkania wysłuchały m.in. cennych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet dla świdnickich policjantów. Już od wielu lat funkcjonariusze świdnickiej komendy pokazują najmłodszym bezpieczną drogę do szkoły.
I by przybliżyć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego ich bezpieczną droga do szkoły funkcjonariusz z Posterunku Policji w Marcinowicach asp. szt. Piotr Król odwiedził najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

Podczas spotkania policjant rozmawiał z najmłodszymi o bezpieczeństwie i zaprezentował dzieciom sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się również jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Najmłodsi dowiedzieli się również jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i bezpieczne podróżowanie samochodem: w foteliku i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oczywiście.

Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby im obce. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Spotkania z dziećmi mają na celu zwiększenie ich świadomości w zakresie zagrożeń, na jakie mogą się natknąć w czasie swojej drogi do i ze szkoły, przy jednoczesnym wskazaniu właściwych zachowań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group