Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Policjanci wyróżnieni przez Komendanta

Wtorek, 14 listopada 2017, 9:12
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Policjanci wyróżnieni przez Komendanta
Fot. KPP Świdnica
Podczas odprawy kadry kierowniczej Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy nagrodził za wzorowe pełnienie obowiązków siedmiu policjantów powiatu świdnickiego.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies za wzorową postawę nagrodami wyróżnił
- dwóch policjantów z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy,
- trzech policjantów Komisariatu Policji w Żarowie,
- dwóch policjantów Komisariatu Policji w Strzegomiu.

Przypomnijmy:

- 6 października br. dwóch funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żarowie po zakończonej służbie zatrzymało 44-letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem pochodzącym z kradzieży. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu świdnickiego posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

- 10 października br. dwóch funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uratowało mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie, wieszając się w kabinie samochodu ciężarowego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce interwencji, przeprowadzili sprawną akcję reanimacyjną, a mężczyzna trafił do szpitala.

- W nocy 17 października br. na drodze K 5 nieznany jeszcze wówczas kierujący samochodem potrącił rowerzystę, a następnie nie udzielając pomocy poszkodowanemu oddalił się z miejsca zdarzenia. 60-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, poniósł śmierć na miejscu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu niezwłocznie podjęli intensywne działania zmierzające do ustalenia sprawcy śmiertelnego wypadku. Dzięki wykonanym czynnościom procesowym oraz pozaprocesowym zatrzymany został 46-letni obywatel Ukrainy, który usłyszał zarzuty dotyczące śmiertelnego potrącenia i ucieczki z miejsca wypadku.

Komendant podinsp. Andrzej Dobies uroczyście podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie i przejawianie inicjatywy w służbie.

Wyróżnionym na odprawie funkcjonariuszom gratulował także Zastępca Komendanta Policji nadkom. Adam Jacek Pilch.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group