Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci ze Świdnicy będą reprezentować garnizon dolnośląski w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”

Wtorek, 30 kwietnia 2019, 17:51
Aktualizacja: Środa, 1 maja 2019, 11:53
Autor: red
Świdnica: Policjanci ze Świdnicy będą reprezentować garnizon dolnośląski w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”
Fot. KPP Świdnica
26 kwietnia 2019roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2019. Gratulacje zwycięzcom i uczestnikom, złożył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. kryminalnych inspektor Piotr Leciejewski . Świdniccy Policjanci zajęli I miejsce i będą reprezentować garnizon dolnośląski w Ogólnopolskim Konkursie Finałowym „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”.

W dniach 23-25 kwietnia br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyły się IV eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia kwalifikacji zawodowych.

W zawodach uczestniczyły czteroosobowe drożyny reprezentujące wszystkie komendy miejskie i powiatowe garnizonu dolnośląskiego, a w skład każdej z nich wchodził
• policjant dochodzeniowo – śledczy,
• policjant operacyjno – rozpoznawczy,
• policjant techniki kryminalistycznej,
• policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą.

Konkurs podzielono na dwa etapy. Do pierwszego etapu przystąpiło drużyn, które rywalizowały w następujących konkurencjach
• sprawdzian wiedzy teoretycznej;
• sprawdzian wiedzy zawodowej w zakresie prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia;

Do drugiego etapu przystąpiło już tylko 5 drużyn, które uzyskały najwyższy łączny wynik z testów wiedzy oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych. Drugi etap obejmował
• turniej strzelectwa;
sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
• sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia;

Najlepszą drużyną, a tym samym I MIEJSCE zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy będą reprezentowali garnizon dolnośląski w finale konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 24-27 czerwca 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group