Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policjanci–gangsterzy? Proces mundurowych współpracujących z gangiem trwa

Środa, 23 marca 2011, 6:36
Aktualizacja: 10:45
Autor: KO
Świdnica: Policjanci–gangsterzy? Proces mundurowych współpracujących z gangiem trwa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś nie zapadnie wyrok w procesie byłych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy zdaniem prokuratury przez kilka lat współpracowali z jednym z najgroźniejszych gangów w Polsce. Z gangiem bokserów.

Proces ruszył na początku 2010 r. i wszystko wskazywało na to, że dziś się zakończy. - Zaszła jednak konieczność przesłuchania jeszcze dwóch świadków - mówi sędzia Tomasz Białek z Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Oskarżonych jest ośmiu byłych policjantów, w tej sprawie na ławie oskarżonych zasiadają też członkowie gangu. Byłym funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych, przekroczenie i niedopełnienie obowiązków służbowych, ujawnianie tajemnicy służbowej, utrudnianie prowadzenia postępowań karnych oraz udział w innych pospolitych przestępstwach. Sześciu z nich oskarżono również o działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez mieszkańców Świdnicy - Stanisława S. i Piotra T.

Proceder miał trwać od maja 1998 r., gdy to funkcjonariusze Sławomir C., Stanisław N., Marek A. Wiesław Ż. Marcin W. i Jaromir Z. zostali zwerbowani przez członków świdnickiego gangu bokserów. I trwał w najlepsze aż do czasu rozbicia grupy przez organy ścigania w połowie 2004 r.

W zamian za pomoc policjanci mieli przyjmować od gangu pieniądze (w kwotach od 200 do 1000 zł), alkohol, narkotyki, przedmioty pochodzące z kradzieży i włamań oraz korzyści osobiste w postaci usług seksualnych świadczonych na ich rzecz przez kobiety zatrudniane w agencjach towarzyskich „Ranczo” i „7 Pokus”.

Sprawa jest zawiła, sam akt oskarżenia liczy blisko sto stronic.

***
Zobacz także:

* 8 byłych policjantów na ławie oskarżonych - szczegóły aktu oskarżenia,
* Gangsterzy w policyjnych mundurach? - fotorelacja z pierwszego dnia procesu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group