Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Policjant odwiedził uczniów

Sobota, 3 grudnia 2016, 7:03
Autor: red
Gniewków: Policjant odwiedził uczniów
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Dobromierzu odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie, przeprowadzając spotkania edukacyjne z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W ubiegłym tygodniu, na terenie Szkoły Podstawowej w Gniewkowie, odbyły się spotkania edukacyjne uczniów tej placówki z funkcjonariuszem z Posterunku Policji w Dobromierzu. Policjant opowiadał słuchaczom jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co robić kiedy zauważą jakiś dziwny pakunek, gdy usłyszą strzały, czy też jak zachowywać się, kiedy staną się zakładnikami terrorystów. W zajęciach wzięło udział 102 uczniów z klas 0-6 w, wieku od 6 do 12 lat.

Uczestnikom spotkań w przyswajaniu wiedzy pomogły rozdawane ulotki i prezentowane plansze, na których w przystępny sposób, w formie obrazkowej, wskazane zostały właściwe zachowania w omawianych sytuacjach. Materiały te zostały sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Tego typu spotkania, prowadzone w ramach realizacji wojewódzkiego programu „ALFA”, a skierowane do dzieci i młodzieży, będą sukcesywnie przeprowadzane przez policjantów na terenie wszystkich szkół i przedszkoli powiatu świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group