Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1028
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Policjant ze Świebodzic zdobył Koronę Maratonów

Środa, 11 maja 2016, 7:13
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2016, 7:59
Autor: opr. red.
Świebodzice: Policjant ze Świebodzic zdobył Koronę Maratonów
Fot. www.swidnica.policja.gov.pl
Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się Zastępca Komendanta z Komisariatu Policji w Świebodzicach – podinsp. Robert Brożyna. Funkcjonariusz zdobył prestiżową odznakę Koronę Maratonów Polskich. Jak mówi sam policjant: „Maraton uczy pokory, wymaga dyscypliny, wytrwałości, planowania, a przede wszystkim doskonałego przygotowania”.

Podinspektor Roberta Brożyna pasjonuje się bieganiem od 8 lat. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Świebodzicach upodobał sobie królewski dystans – maraton. 42 km 195 m, jak sam twierdzi to szczególny bieg. "Maraton uczy bowiem pokory, wymaga dyscypliny, wytrwałości, planowania, a przede wszystkim doskonałego przygotowania".

Funkcjonariusz jest dumny ze swojego ostatniego osiągnięcia- prestiżowej odznaki Korony Maratonów Polskich. Wyróżnienie to przyznawane jest pasjonatom biegania - maratończykom, którzy w ciągu 2 lat przebiegną 5 najważniejszych maratonów w Polsce (Cracovia Maraton, Maraton Dębno, Maraton Warszawski, Wrocław Maraton i Maraton Poznański). Policjant zadanie to wykonał w ciągu 1,5 roku, kończąc je w Poznaniu w 2015, ale nagrodę otrzymał dopiero teraz. Weryfikacja wyników jest bowiem dosyć czasochłonna i bardzo skrupulatna.

Podinspektor przyznaje, że nie lubi biegać dwa razy w tym samym miejscu, stąd wycieczki w różne rejony Polski. Ostatni maraton przebiegł 17 kwietnia br., w Łodzi. Udało mu się wówczas "złamać czas 4 godzin", z czego jest niezmiernie dumny. Funkcjonariusz chciałby przebiec wszystkie maratony w Polsce, a później, być może przyjdzie czas na biegi górskie, które również go fascynują. W najbliższych planach pozostaje jednak październikowy "Silesia Maraton" w Katowicach.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group