Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Policyjna akcja

Wtorek, 14 marca 2023, 7:21
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Policyjna akcja
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy funkcjonariusze ruchu drogowego w miniony weekend, aż do poniedziałkowego poranka, prowadzili intensywne działania prewencyjno–kontrolne pn. „Alkohol i narkotyki”.

Policjanci z dolnośląskiego garnizonu prowadzili od minionej soboty, aż do poniedziałkowego poranka działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana była na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez nietrzeźwych bądź odurzonych kierujących.

W trakcie działań patrole ruchu drogowego rozlokowane były głównie na najważniejszych ciągach komunikacyjnych miast, ale można było je spotkać również na ulicach mniejszych miejscowości. Podczas wzmożonych kontroli mundurowi sprawdzali również, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów.

W trakcie kilkudniowych działań funkcjonariusze intensywnie dbali o bezpieczeństwo na świdnickich drogach. Niestety nie wszyscy jechali zgodnie z przepisami. Mundurowi zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli do swoich pojazdów po wypiciu alkoholu i 2 znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Ponadto podczas prowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze ujawnili także 4 osoby, które wsiadły za kierownicę, pomimo posiadania aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group