Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Policyjna akcja zima

Czwartek, 17 listopada 2011, 12:25
Aktualizacja: 12:30
Autor: red
Świdnica: Policyjna akcja zima
Fot. red
Każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu.

Okres zimowy to znaczne spadki temperatury a co za tym idzie zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku.

Zagrożenie utraty życia dotyczy także osób nietrzeźwych przebywających w pomieszczeniach opuszczonych, nie ogrzewanych a także na wolnym powietrzu.
W tym czasie na terenie powiatu świdnickiego prowadzone będą wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać takie osoby.

Policjanci podejmują działania mające na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom przede wszystkim:

kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i samotne, a następnie przekazują informacje w tym zakresie służbom pomocy społecznej i władzom samorządowym,
zwracają uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu i w przypadku stwierdzenia zagrożenia życia lub zdrowia, podejmują wobec nich interwencje mające na celu doprowadzenie ich do miejsca zamieszkania lub PDOZ,
kontrolują w trakcie służby - zwłaszcza nocnej, dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe, pod kątem przebywania tam osób samotnych i bezdomnych, proponując im noclegi oraz posiłki w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach pomocowych.
Działania te prowadzone są przy współpracy z organami samorządu terytorialnego oraz organizacjami i placówkami społecznymi, które zobligowane są do udzielenia pomocy osobom potrzebującym, mają charakter "pomocowy", a nie represyjny, w związku z tym policjanci udzielają wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Oficer Prasowy
KPP w Świdnicy
st.asp. Katarzyna Czepil

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group