Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Politycy z młodzieżowymi radnymi zagrają dla Mai

Sobota, 30 października 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: KO
Świdnica: Politycy z młodzieżowymi radnymi zagrają dla Mai
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Mecze halowej piłki nożnej pomiędzy komitetami wyborczymi… Może być ciekawie. Ale najważniejsze, że dochód z imprezy, która ma się odbyć w Święto Niepodległości, ma być przeznaczony na leczenie chorej Mai Tyczyno.

- Zaproponowaliśmy Młodzieżowej Radzie Ziemi Świdnickiej (młodzież szkół średnich z terenu powiatu) podjęcie ciekawej inicjatywy – mówią członkowie Wspólnoty Samorządowej. - Zaproszony na jej obrady wiceprezydent Ireneusz Pałac (szef naszego sztabu wyborczego) dał pod rozwagę młodzieży pomysł zorganizowania imprezy rozrywkowo-charytatywnej, która dopełniłaby obchody Święta Niepodległości.

Dochód z imprezy przeznaczony byłby na leczenie Mai Tyczyno. Dziewczynka cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Na jej rzecz kabaret „Poszukiwani” niedawno zorganizował Charytatywny Wieczór Kabaretowy. Młodzi radni energicznie wzięli się do pracy. W czwartek na ich zaproszenie spotkali się przedstawiciele czterech komitetów wyborczych, rywalizujących w Świdnicy. Szef MRZŚ przedstawił ramowy program imprezy. Oprócz różnych pokazów jej ważnym punktem programu będzie mecz halowej piłki nożnej pomiędzy drużyną rady i wspólną reprezentacją komitetów wyborczych. Wszyscy zgłosili gotowość uczestniczenia.

– 11 listopada oprócz pamięci o historii powinien także kojarzyć się z rozrywką i odnosić się do naszego tu i teraz – mówi Ireneusz Pałac, szef sztabu wyborczego Wspólnoty Samorządowej. - Pomoc choremu dziecku jest ważną sprawą. Cieszy mnie pozytywne nastawienie młodzieży oraz reakcja pozostałych komitetów wyborczych. Jest okazja pokazać, że nie tylko rywalizujemy w wyborach, czasem przypinając sobie łatki, ale potrafimy z uśmiechem włączyć się w ciekawe pomysły naszych młodszych kolegów i koleżanek. We Wspólnocie jest wielu dobrze kopiących piłkę. Wszyscy z przyjemnością zagrają dla Majki.

Program imprezy jest w trakcie uzgodnień. Samodzielnie tworzą go młodzi radni. Ale termin i miejsce są już znane: hala sportowa na Zawiszowie, czwartek 11 listopada, godz. 15.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group