Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1495
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Polityka reklamowa

Czwartek, 18 stycznia 2024, 7:09
Autor: red
Świdnica: Polityka reklamowa
Fot. UM Świdnica
Coraz mniej szpetnych reklam zaśmieca Świdnicę.

Przestrzeń publiczna w Świdnicy w ostatnich latach przeszła dużą metamorfozę za sprawą przyjętej w 2016 roku polityki reklamowej miasta, a także przeprowadzonych remontów placów, skwerów, rond czy skrzyżowań dróg. Dzięki tym działaniom z miejskiej przestrzeni zniknęły dziesiątki nielegalnych, szpetnych bądź nieodpowiednich nośników reklam.

Nad skuteczną realizacją zapisów zawartych w polityce reklamowej miasta czuwają pracownicy Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Za ich sprawą zniknęły szyldy i bilbordy z budynków m.in. przy ul. Łukowej 1, Rynek 32 i 38, Spółdzielczej 14, Stamma 8, Budowlanej 2, Długiej 28-32, Pułaskiego 17 oraz 2, Wałbrzyskiej 52, Zamkowej 5, Szarych Szeregów, Komunardów czy z okolic ronda Westerplatte/Lipowa. W większości były to nośniki reklam umieszczone bez odpowiednich zezwoleń, bądź były niezgodne z wytycznymi w zakresie ich rozmieszczenia i formy.

Jednocześnie zauważalny jest znaczny spadek prowadzonych przez wydział spraw przeciwko źle umieszczonym reklamom. W 2019 roku w sumie podjęto 195 interwencji dotyczących reklam, w 2020 roku tych spraw było już 126, dwa lata później już jedyne 87, a w ubiegłym roku odnotowano tylko 69 takich przypadków.

- Nasze intensywne działania na początku, kiedy wprowadzono politykę reklamową miasta, pozwoliły w znacznym stopniu uporządkować przestrzeń publiczną w Świdnicy. Teraz, po tych 8 latach, zauważamy znacznie mniej prób umieszczania nieodpowiednich nośników reklam w mieście. Przedsiębiorcy chętnie z nami współpracują i korzystają z proponowanych przez nas rozwiązań – mówi Małgorzata Osiecka, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury.

Każdy przedsiębiorca może liczyć na wsparcie przy tworzeniu własnego nośnika reklamowego. Wydział dysponuje projektami oraz koncepcjami architektonicznymi dla różnego typu reklam począwszy od ulicznych potykaczy po szyldy wystawowe na elewacjach budynków. Można je zobaczyć m.in. w Rynku, gdzie większość punktów handlowych i usługowych dostosowała swoje nośniki do nowych wytycznych.

Jednocześnie uporządkowano tablice ogłoszeniowe na terenie Świdnicy zastępując je nowymi, stylizowanymi z widocznym herbem miasta. Do tego dodać należy remonty przestrzeni publicznych i podwórek jakie wykonano w ostatnich latach. Wspomnieć można chociażby przebudowę podwórka Siostrzana/Rynek, placu Drzymały, skweru przy ul. Wałowej, podwórka przy ul. Franciszkańska/Grodzka i Kotlarska/Grodzka czy przejścia do Rynku od strony Zaułka Świętokrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group