Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Półkolonie letnie z Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja"

Środa, 20 lipca 2016, 12:51
Autor: red
Żarów: Półkolonie letnie z Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja"
Fot. UM Żarów
Wakacje w mieście wcale nie są nudne. Podstawa to oczywiście pogoda, ale nawet w deszczowe dni animatorzy mają setki pomysłów, by zamienić te wakacje w niezapomniane.

Przekonali się o tym uczestnicy letnich półkolonii, które corocznie dla najmłodszych mieszkańców gminy organizuje Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja".

W tym roku z takiej formy letniego wypoczynku skorzystało 150 dzieci. Organizacja letnich półkolonii współfinansowana jest ze środków finansowych budżetu gminy Żarów.
- Dzieci mają zapewniony atrakcyjny program. Nie tylko wypoczywają, ale spędzają też aktywnie czas. Przygotowaliśmy dla nich wycieczkę do wrocławskiego Parku Rozrywki "Bobolandia", Kłodzka oraz wyjazdy na basen i do kina. Wakacje to czas najbardziej oczekiwany przez dzieci i młodzież, dlatego staramy się organizować dla nich wiele atrakcji. Myślę, że najmłodszym uczestnikom, którzy być może już nie skorzystają z innej formy letniego wypoczynku udało się przeżyć prawdziwie wakacyjną przygodę - mówi Helena Słowik prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja".

W tym roku w wakacyjnym wypoczynku uczestniczyło150 najmłodszych mieszkańców miasta, w tym 45 dzieci z terenu gminy Żarów. I choć organizacja letnich półkolonii to ogromne i bardzo odpowiedzialne przedsięwzięcie, to przede wszystkim bardzo dobra inicjatywa. Realizacja tej akcji nie byłaby jednak możliwa bez pomocy innych osób. Bez finansowego wsparcia, które corocznie wydatkowane jest z budżetu gminy Żarów i pomocy wychowawców oraz opiekunów.

Trzeci turnus letnich półkolonii dobiega końca, ale wakacje wciąż trwają. Na najmłodszych mieszkańców gminy Żarów, którzy na czas letniej przerwy od nauki pozostają w mieście czekają jeszcze oferty zajęć innych gminnych placówek. Na wakacyjne zajęcia zapraszają jeszcze Gminne Centrum Kultury i Sportu, biblioteka i opiekunowie grup zajęciowych na wiejskich świetlicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group