Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Półkolonie na pełnych obrotach

Środa, 31 lipca 2013, 12:10
Aktualizacja: 12:15
Autor: red.
Żarów: Półkolonie na pełnych obrotach
Fot. użyczone
Tuż po zakończeniu roku szkolnego, tradycyjnie już, najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów aktywnie wypoczywają na półkoloniach organizowanych przez Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja”.

Zajęcia w ramach wypoczynku organizowanego przez „Edukację” łączą w sobie i dobrą zabawę, naukę i rozwijanie pasji, a także wdrażają do aktywnego trybu spędzania czasu. Przy wsparciu finansowym gminy Żarów, która na realizację tego przedsięwzięcia przeznaczyła dotację w wysokości 40 tysięcy złotych najmłodszym uczestnikom udało się przeżyć prawdziwie wakacyjną przygodę. – Półkolonie to najlepsza forma wypoczynku dla dzieci i dobry sposób na spędzenie czasu kreatywnie, twórczo, radośnie i ciekawie. Zapewniamy dzieciom mnóstwo atrakcji. W programie jest dużo wycieczek, wyjazdy na basen, a także zajęcia, które rozwijają aktywność dzieci i mają walor edukacyjny. I co najważniejsze na półkoloniach brak jest miejsca na nudę. W tym roku w wakacyjnym wypoczynku uczestniczyło sto pięćdziesiąt najmłodszych mieszkańców Żarowa. Wakacje z naszym Stowarzyszeniem spędzała również czterdziestoosobowa grupa dzieci z Imbramowic, Mrowin oraz Zastruża. W ramach letniego wypoczynku aktywnie czas spędzają także dzieci w żarowskiej bibliotece. Tam, niemal codziennie w integracyjnych zabawach uczestniczy ponad dwudziestoosobowa grupa najmłodszych – wyjaśnia Helena Słowik, prezes Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja”.

Letni wypoczynek dla najmłodszych to nie tylko wyjazdy na basen, do kina i wycieczki krajoznawcze. To również zajęcia profilaktyczne, podczas których organizatorzy przygotowują cykl zajęć związanych z profilaktyką uzależnień oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. – Organizacja półkolonii to ogromne przedsięwzięcie, ale jednocześnie bardzo dobra inicjatywa. Realizacja tej akcji nie byłaby możliwa bez pomocy innych osób. Nasz główny partner, jakim jest samorząd pomaga nam w sprawnej organizacji półkolonii. Wychowawcy i opiekunowie również przyczyniają się do tego dzieła. Być może, większość z tych dzieci nie będzie miała już okazji, aby wyjechać gdzieś na wakacje. Dlatego każdego roku podejmujemy tę inicjatywę, która pozwala im na aktywny wypoczynek. I cieszę się, że z tak dobrym skutkiem trwa ona do dziś – podkreśla Helena Słowik.

Wakacje na półmetku. I pomimo, iż letnie półkolonie zakończyły się już w ubiegłym tygodniu, wakacyjne zajęcia nadal trwają w żarowskiej bibliotece i Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Tam również organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji i moc niezapomnianych wrażeń.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group