Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Półkolonie na pełnych obrotach

Środa, 16 lipca 2014, 13:18
Aktualizacja: 13:19
Autor: red.
Żarów: Półkolonie na pełnych obrotach
Fot. UM Żarów
Tuż po zakończeniu roku szkolnego, tradycyjnie już, najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów aktywnie wypoczywają na półkoloniach organizowanych przez Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja". Zajęcia w ramach wypoczynku organizowanego przez "Edukację" łączą w sobie i dobrą zabawę, naukę i rozwijanie pasji, a także wdrażają do aktywnego trybu spędzania czasu.

Przy wsparciu finansowym gminy Żarów, która na realizację tego przedsięwzięcia przeznaczyła dotację w wysokości 40 tysięcy złotych najmłodszym uczestnikom udało się przeżyć prawdziwie wakacyjną przygodę. - Półkolonie to najlepsza forma wypoczynku dla dzieci i dobry sposób na spędzenie czasu kreatywnie, twórczo, radośnie i ciekawie. Zapewniamy dzieciom mnóstwo atrakcji. W programie jest dużo wycieczek, wyjazdy na basen, a także zajęcia, które rozwijają aktywność dzieci i mają walor edukacyjny. I co najważniejsze na półkoloniach brak jest miejsca na nudę. W tym roku w wakacyjnym wypoczynku uczestniczyło ponad 150 najmłodszych mieszkańców Żarowa. Wakacje z naszym Stowarzyszeniem spędzała również grupa dzieci z Imbramowic i Zastruża. W ramach letniego wypoczynku aktywnie czas spędzają także dzieci w żarowskiej bibliotece. Tam, niemal codziennie w integracyjnych zabawach uczestniczy ponad trzydziestoosobowa grupa najmłodszych - wyjaśnia Helena Słowik, prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja".

Letni wypoczynek dla najmłodszych to nie tylko wyjazdy na basen, do kina i wycieczki krajoznawcze. To również zajęcia profilaktyczne, podczas których organizatorzy przygotowują cykl zajęć związanych z profilaktyką uzależnień oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. - Organizacja półkolonii to ogromne przedsięwzięcie, ale jednocześnie bardzo dobra inicjatywa. Realizacja tej akcji nie byłaby możliwa bez pomocy innych osób. Nasz główny partner, jakim jest samorząd pomaga nam w sprawnej organizacji półkolonii. Wychowawcy i opiekunowie również przyczyniają się do tego dzieła. Być może, większość z tych dzieci nie będzie miała już okazji, aby wyjechać gdzieś na wakacje. Dlatego każdego roku podejmujemy tę inicjatywę, która pozwala im na aktywny wypoczynek. I cieszę się, że z tak dobrym skutkiem trwa ona do dziś - podkreśla Helena Słowik.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group